Autorzy

Sylwia Błach

Autorka opowiadania „Boscy kochankowie”

Rocznik 1991. Pisarka, dziennikarka, felietonistka, blogerka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017 roku wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Jej opowiadania pojawiały się w licznych antologiach, zinach, czasopismach, na portalach, niektóre zostały również przetłumaczone i opublikowane w Czechach.

Pisze zarówno opowiadania, jak i artykuły. W 2020 zadebiutowała na portalu Audioteka audiobookiem „Pośród drzew”. Regularnie pisze artykuły do magazynów „Moda w Polsce” oraz „Integracja”.

Zawodowo programistka.


Brudnopis

Autorka opowiadania „Kochankowie w ciemnościach”

TY BRUDNOPISIE! - TO WEDŁUG SŁAWOMIRA MROŻKA NAJGORSZA MOŻLIWA OBELGA, JAKĄ MOŻE SKIEROWAĆ JEDEN LITERAT DO DRUGIEGO.

Gdy posiada się specyficzne poczucie humoru, najgorsza możliwa obelga staje się najlepszym pseudonimem.

Brudnopis pisze rzadko, prawie w ogóle. W swoich pracach miota się od przesłodzonego, komediowego optymizmu, po skrajnie nihilistyczne obrzydliwe wizje. Czasem jest merytoryczna, częściej jednak całkiem głupiutka. Mimo wyznawanych wartości w swoich opowiadaniach posługuje się skrajnie intensywną erotyką i brutalnością. Jednym słowem: jest stertą zapisanych w różnych stylach brudnopisów.

Tomasz Czarny

Autor opowiadania „Syreny"

Urodzony w 1981 roku we Wrocławiu.

Fan, recenzent, publicysta i propagator wszelkiego rodzaju horroru, a przede wszystkim pisarz horroru ekstremalnego.

Autor ponad setki opowiadań.

Współpracował m.in. z portalami Horror Online, Okiem na Horror, Horror Reviews, Kostnica.pl, oraz Niedobre Literki.

Publikował m.in. w magazynach Qfant, Szortal, Grabarzu Polskim, Głosie Fantastyki, Horror Masakrze, Krypcie, na portalach internetowych Niedobre Literki, Kostnica, Horror Reviews, Horror Online, Carpe Noctem i innych.

Gość konwentów „Krakon”, „Zamczysko”, „Kfason”, „Niucon”, „Polcon”.

Brał udział m.in. w antologiach horroru "Halloween III", "Gorefikacje", "Gorefikacje II" (pomysłodawca i współredaktor), "Krwawnik", "Krwawnik 2", "Postosłowie", "Oblicza Grozy".

Autor powieści "Do piekła i z powrotem".

Współautor (wraz z Tomaszem Siwcem) antologii "11 Grzechów Głównych", współautor (wraz Karoliną Kaczkowską) antologii "Ofiarologia", współautor (wraz z Marcinem Piotrowskim) powieści "Folk", "Leśne Ostępy".


Możecie go znaleźć na facebook.com/tomaszczarnygore

Krzysztof T. Dąbrowski

Autor opowiadania „Zabójczy pocałunek”

fot. Stanisław Surman

Ten pisarz i scenarzysta ma na koncie publikacje zarówno w kraju, jak i za granicą. Zapoznajcie się z nimi:

LITERATURA:

394 publikacje, 251 w Polsce i 143 na całym świecie.

Książki w USA: "Escape" (2019)

Książki w Hiszpanii: "La fuga" (2019), "Anomalia" (2019)

Książki w Polsce: "Naśmierciny" (2008), "Anima vilis" (2010), "Grobbing" (2012), "Naśmierciny i inne opowiadania" (2012 & 2017), "Z życia Dr Abble" (2013), "Orgazmokalipsa"" (2016) "Anomalia" (2016), "Ucieczka" (2017), "Nie w inność" (2019)

Publikacje w antologiach: W Polsce opublikowany w 25-ciu antologiach, w USA w sześciu, w Niemczech w sześciu, w Rosji w jednej antologii.

Publikacje w zagranicznych magazynach w takich krajach jak: Słowacja (PLAYBOY), USA, Anglia, Czechy, Rosja, Brazylia, Hiszpania, Argentyna, Niemcy, Włochy, Izrael, Węgry i Meksyk.

FILM:

2010 - Scenariusz "Paczka" nagrodzony w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej jako najlepszy scenariusz napisany w tym roku.

2013 - "Anioł" - na podstawie drabbla z książki "Z życia Dr Abble".

2018 - "Wełniaki" - współpraca przy dialogach.

2018 - Scenarzysta w projekcie SF "Angel.A".

2019 - „Phantom” (Anglia) - na podstawie opowiadania z książki "Naśmierciny".

2019 - „At psychiatrist” (USA) - na podstawie drabbla z książki "Z życia Dr Abble".

2019 - „Monkeyfication” (USA) - na podstawie opowiadania z książki "Naśmierciny" + współscenarzysta.

2019 - "Together" (Holandia) - na podstawie opowiadania autora.

2020 - "Brrrother" (USA - Salute The Moon Productions, LLC) - na podstawie opowiadania z książki "Naśmierciny".

Eryk Edwardsson

Autor opowiadania „Kochankowie niedoskonali”

Urodzony w Poznaniu. Twórczością literacką zaczął interesować się w liceum. Już wtedy napisał szereg wierszy oraz podjął pierwsze próby prozatorskie w formie krótkich opowiadań oraz szkiców większych utworów. Z tytułem magistra socjologii ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w czasie których napisał dwie powieści oraz rozpoczął pracę nad kilkoma kolejnymi. Obecnie działalność zawodowa nie pozwala mu na poświęcenie się pisarstwu w szerszym zakresie, ale ma on nadzieję wkrótce to zmienić.

W roku 2015 zadebiutował kontrowersyjną powieścią „Pamiętnik lesbijki”, którą napisał jeszcze w trakcie studiów w roku 2005.

Piotr Ferens

Autor opowiadania „Miłość wcielona””

Wrocławianin, rocznik 1973.

Człowiek (zbyt) wielu zainteresowań. Miłośnik komputerów, gier planszowych, improwizator, kabareciarz. Kocha podróże w dowolnym kierunku, książki, magię oraz duże, ciężkie motocykle i bujanie w przestworzach na motolotni. Pianista amator i kompozytor.

Autor powieści „Na Krańcach Luster” (2014) oraz wielu opowiadań, piszący od lat młodzieńczych, bo pisanie to podróż, w którą nie sposób nie wyruszać każdego dnia. Współtwórca antologii „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” (2015) oraz „Szlakiem Odmieńców” (2014). Uczestnik licznych antologii: „Lustra Zbrodni” (2015), „Krew zapomnianych bogów” (2016), „Słowiańskie koszmary” (2017), „Licho nie śpi” (2019), „Tabu. Antologia horroru erotycznego”( 2017), „Krwawnik 2. Opowiadania z pozornie martwej strefy” (2016), „Maszyna. Antologia horroru industrialnego” (2017), „Mroczne dziedzictwo. Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi” (2018).

Obecnie pracuje nad autorskim zbiorem opowiadań grozy oraz kończy powieść „Talia NieŚwiatów” i „Jutro już było”.

Michał Grabowski

Autor opowiadania „Piękny i bestia”

Urodził się i mieszka w Piekarach Śląskich. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Jest miłośnikiem filmów wszelakiego gatunku. Horrorem w literaturze zainteresował się po przeczytaniu książki „Kostnica” Grahama Mastertona.

Przygodę z pisaniem rozpoczął od wzięcia udziału w konkursie literackim ogłoszonym przez portal Horror-Online, gdzie zdobył wyróżnienie za opowiadanie „Czas porządków”.

Dotychczas publikował opowiadania na portalu Horror-Online oraz w magazynach: "Opowieści niesamowite" i „Brama”.

Dariusz S. Jasiński

Autor opowiadania „Uzdrowicielka”

Urodzony 04.01.1974 roku w Łodzi, mieszka w Pabianicach. Ma żonę Anetę i dzieci - bliźniaki Igę i Szymona.

Jego debiutanckie opowiadanie „Jovita” ukazało się w miesięczniku Science Fiction w numerze 5 z 2001 roku. W SF znalazły się także „Praca domowa” (8/2001), „Artefakt” (14/2002 – do posłuchania także jako audiobook na YouTube), „Artefakt 2. Operacia Ateitis” (30/2003) oraz „Wielki odlot” (42/2004). Kolejne dwa teksty opublikowało czaspismo AS2O3 „Kiedy gasną światła” (12/2005) oraz „Podróż” (15/2006). Ponadto „Jezioro śmierci” znalazło się w pierwszym numerze „Creatio Fantastica” (1/2005), zaś szort „Cukierek” został wyróżniony w konkursie i umieszczony w antologii „Halloween w 100 słowach” (2016).

W 2017 roku ukazał się singiel literacki autora „Gorące lato i inne ciepłe opowieści”.

W 2010 roku współtworzył jako redaktor zajmujący się filmem i muzyką kwartalnik literacko-kulturalny Doza, a w 2012 został redaktorem naczelnym kwartalnika Kontury, również poświęconego kulturze.

W roku 2013 rozpoczął pracę jako sekretarz redakcji portalu internetowego „wylecz.to”, a od 2014 pełnił tę samą funkcję w kwartalniku naukowym „Fizjoterapia Polska”, którego od 2019 roku jest także wydawcą (wydaje też m.in. książki dla dzieci).

Od 2014 pracuje też jako kierownik biura i rzecznik prasowy Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Poza słowem pisanym pasjonuje go piłka nożna nie tylko jako kibica, ale jako nadal aktywnego bramkarza z sukcesami.

W 2018 roku pierwszy raz przebiegł 5 km. Od tego czasu startuje we wszystkich biegach na tym dystansie w okolicy, także z dziećmi, jeśli tylko jest taka możliwość.

Uwielbia uczyć się języków obcych (zna angielski, porozumie się w hiszpańskim, greckim, rosyjskim, niemieckim, szwedzkim, obecnie uczy się francuskiego).

Pasjami czyta książki (85 w 2019 roku), kolekcjonuje płyty CD z ulubioną muzyką, bez której też nie potrafi żyć. Lubi też nowoczesne gry planszowe, a ulubione to oczywiście te na podstawie książek o Cthulhu i Robinsonie Crusoe.

Nie ma prawa jazdy, ale ma uprawnienia na wózki widłowe. Nie cierpi sprzątać, ogólnie jest bałaganiarzem, za to bardzo lubi gotować, co niestety odbija się też na masie ciała.

Uważa, że należy sobie stawiać cele niemożliwe do zrealizowania, bo dążąc do nieosiągalnego i tak zazwyczaj uda się dotrzeć dalej, niż ktokolwiek by się tego spodziewał. Dlatego też najlepsze jeszcze przed nim!

Agnieszka Nosek

Autorka opowiadania „Czysta forma”

Urodzona w 1987 roku w Krakowie. Artysta intermedialny, publicysta.

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas studiów współpracowała przy wielu projektach medialnych, w tym w: TVP Kraków, RMF FM oraz TVN. W pracach dyplomowych przeprowadziła badania dotyczące charakterystyki dobrej fotografii prasowej, analizując wspólne cechy fotografii i obrazu, jako środka masowego przekazu.

Zaraz po ukończeniu studiów wyjechała w podróż po świecie, pracując w różnych miejscach i rozwijając pasję fotograficzną. Przeprowadziła się między innymi na południe Hiszpanii, gdzie spędziła kilka lat w Maladze, rodzinnym mieście Pablo Picasso. Zainspirowana kulturą i sztuką iberyjską rozpoczęła praktykę w kolejnym kierunku artystycznym. Od tego czasu zajmuje się między innymi malarstwem figuratywnym oraz abstrakcyjnym w tendencji estetycznej realizmu magicznego, będącego połączeniem stylów: realizmu, pop-artu i surrealizmu. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz galeriach w Polsce i za granicą.

Poza fotografią i malarstwem, w jej życiu na pierwszym miejscu zawsze była beletrystyka. W 2017 roku miała okazję zadebiutować krótkim opowiadaniem konkursowym, opublikowanym w zbiorze opowiadań „Ostatni dzień pary II”.

Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią.

Justyna Przystawska

Autor opowiadania „Lalka”

Studentka grafiki, widzi piękno we wszystkim, co wypaczone czy inne.

Największą miłością jej życia jest jej pies, a to, czego pragnie najbardziej, to pokoju na świecie i świętego spokoju.

Katarzyna Skrzyńska

Autorka opowiadania „Poza światem my”

źródło grafiki: www.pixabay.com

Niewiele wiemy o pisarce. Czyżby to wcielenie słynnej szlachcianki - rozbójniczki, nieustraszonej i groźnej kobiety o niezwykłej sile fizycznej, której obawiał się sam mąż?

Czy to ta, która urodziła się z kuszą i mieczem w ręku?

Z pewnością nasza autorka biegle posługuje się nie tylko bronią, ale i piórem.

Anna Sobkowiak

Autorka opowiadania „Przyjaciółki”

To dwudziestoletnia aspirująca pisarka. Opowiadanie “Przyjaciółki” stworzyła w wieku szesnastu lat. Pisaniem zajmuje się z pasji, kocha zwierzęta, książki i herbatę.

Na co dzień walczy ze swoją edukacją. Do niedawna tworzyła na blogu, teraz jednak możecie znaleźć ją na Wattpadzie pod niezmiennym nickiem: Creativum.

Mateusz Stypułkowski

Autor opowiadania „Pałac na zapomnianym wzgórzu”

Urodził się w Elblągu, ale większość dotychczasowego życia spędził w Warszawie. Ukończył Uniwersytet Warszawski ze specjalizacją: "Międzynarodowa Polityka Handlowa, pracował w różnych miejscach, m.in. w Ministerstwie Rozwoju, oraz w kilku instytucjach finansowych.

Interesuje się historią, polityką i bezpieczeństwem międzynarodowym, a także ekonomią i fizyką. W wolnym czasie lubi grać w szachy i w bilard. Wakacje spędza, podróżując z plecakiem po Europie. Słucha klasyki rocka i bluesa. Interesuje się także klasyką światowego kina. Do swoich ulubionych nurtów literackich zalicza: amerykański postmodernizm, literaturę latynoamerykańską z lat 50-70 oraz literaturę francuską i rosyjską z XIX / XX wieku.

Debiutował w 2015 roku antyutopijną powieścią: "Karmazynowe Niebo". Jego najnowsza książka: "Królowa Marionetek" ukazała się w 2019 roku.

Maciej Szymczak

Autor opowiadania „Czy na Marsie istnieje miłość?”

Urodził się 26 lipca 1980 roku.

Z wykształcenia filozof, z zawodu agent turystyczny. Z zamiłowania pisarz, autor opowiadań z gatunku: horror.

Jego teksty opublikowane zostały na portalu: Kostnica, Horror Online, Arena Horror, Szortal, Font oraz magazynach: Szortal na Wynos , Histeria, Czerwony Karzeł, i w czeskim piśmie Howard. Dwukrotny laureat konkursu literackiego zorganizowanego przez portal Horror Online. Jego opowiadania ukazały się w antologiach: „Szlakiem Odmieńców” (2014), „Lustra Zbrodni” (2015), „Krew Zapomnianych Bogów” (pomysłodawca pierwszej polskiej antologii słowiańskiej grozy i współautor – 2016 ), „Krwawnik 2”(2016), „Tabu”( 2017), „Słowiańskie Koszmary” (2017 -pomysłodawca i współautor), „Narratorem Śmierć” (2018 rok), „Licho nie śpi 2018”(pomysłodawca i współautor), „Gorefikacje III (2018 rok) „Po drugiej stronie światła” (2018), „Spowiednikiem Śmierć” (2019 rok), „Słowiański Horror” (Pomysłodawca i współautor 2019). W roku 2018 ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań - „Sinobrody i inne opowiadania”.

Założyciel i członek nie istniejącej już grupy poetyckiej: „Bractwo Śniących". Administrator strony: Krew Zapomnianych Bogów, która to ma za zadanie wypromowanie słowiańskiego horroru – gatunku literackiego inspirowanego rodzimą kulturą słowiańską.

W czasach licealnych i studenckich tworzył na lokalnej poznańskiej scenie muzycznej (ciężka odmiana metalu). Miłośnik historii dawnej Słowiańszczyzny, czego wyraz swój daje na papierze (np. w kwartalniku rodzimowierczym: „Gniazdo"). Swoje teksty publikował także w magazynie rozwojowym: „Taraka”. Miłośnik natury, zwolennik religii naturalnych, wolnomyśliciel cały czas szukający odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jego wielką pasją są podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie. Uwielbia średniowieczne zamki, twierdze, XVIII wieczne opuszczone pałace. Zafascynowany starożytnymi konstrukcjami, szczególnie dolmenami, kurhanami i kręgami kamiennymi (odkrywca jednego z nich w Wielkopolsce). Chętnie odwiedza dawne miejsca kultu: święte góry, wzgórza, źródła skąd czerpie pozytywną inspirację.

Prywatnie mąż oraz ojciec dwojga dzieci.

Oficjalna strona Macieja Szymczaka - Leśny Duch oraz jego fanpage na Facebooku.

Dominika Tomczak

Autorka opowiadania „Dziewczyna na krawędzi”

źródło grafiki: www.pixabay.com

Tajemnicza autorka opowiadania pt. „Dziewczyna na krawędzi”, które zabierze Was w świat trudnych relacji z rodzicami i choroby psychicznej, gdzie miłość do chłopaka zdaje się jedynym wybawieniem.

Marzena „Gebene” Woźniak

Autorka opowiadania „Trzy mile stąd”

Z pochodzenia Wrocławianka, obecnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Nosi w sobie mieszankę krwi niemieckiej i ukraińskiej.

Miłośniczka literatury fantasy, a także poezji Haliny Poświatowskiej, Charles'a Baudelaire'a oraz Tadeusza Micińskiego.

Pierwszymi utworami, które wyszły spod jej pióra, były wiersze. Pisaniem prozy zajęła się zupełnie przypadkiem. Początkowo opowiadania miały być wyłącznie próbą sprawdzenia się, co zmieniło się po entuzjastycznych recenzjach ze strony przyjaciół i znajomych. Dotąd nigdzie nie publikowała swoich utworów.

Poza literaturą fascynuje ją malarstwo - zwłaszcza surrealizm. Jest także fanką mody, którą postanowiła się także zająć jako twórca.